MLKS Czarni Olecko
Czarni Info
Strona główna
Kontakt
Szukaj

Informacje o klubie:

Info
Galeria

Przydatne Linki:

Czarni Olecko - PZPN
PZPN
W-MZPN
DwaDoZera.pl
90minut
PiłkaNożna.pl
Nasza Liga
Wspierają nas
1 % podatku dla CZARNYCH
Piotrek dnia styczeń 14 2019 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 117 czytań ·Drukuj

1% podatku dla CZARNYCH

Jak co roku zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich sympatyków Klubu Czarni Olecko o finansowe wsparcie działalności sportowej. Zgodnie z ustawą „o działalności pożytku publicznego i wolontariacie” podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych może przekazać 1% podatku obliczonego zgodnie z przepisami podatkowymi na rzecz dowolnie wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.
Pozyskane w ten sposób środki Klub zamierza wydatkować na rzecz dzieci i młodzieży trenującej w naszym klubie między innymi na dofinansowanie obozów, zakup sprzętu sportowego, organizację turniejów.
Z góry dziękujemy za wsparcie naszych działań oraz za dotychczasową pomoc finansową.
Podziękowania dla "Strefy Handlu - Lombard"
Marek dnia marzec 18 2019 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 1 czytań ·Drukuj


Składamy serdecznie podziękowania panom Mateuszowi i Maciejowi Walulik właścicielom firmy Strefa Handlu - Lombard z Olecka za wsparcie finansowe w postaci zakupu kompletów strojów sportowych (stroje meczowe, dresy treningowe oraz reprezentacyjne) do gry w piłkę nożną.
Pomoc, którą Panowie nam zaoferowali jest bezcenna. Dzięki sprzętowi sportowemu, który otrzymaliśmy nasi piłkarze będą mogli godnie reprezentować barwy naszego Klubu. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać z roku na rok z korzyścią dla obu stron.
Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa... wtedy proste - DZIEKUJEMY - zawiera wszystko, co chcemy wyrazić.

Zarząd Klubu
MLKS Czarni Olecko
➡️ ➡️ II Gala Oleckiego Sportu ⬅️ ⬅️
Piotrek dnia marzec 17 2019 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 86 czytań ·Drukuj

Karol Sobczak burmistrz Olecka, gmina Olecko oraz MLKS Czarni Olecko serdecznie zapraszają na II Galę Oleckiego Sportu, która odbędzie się 22 marca (piątek) o godz. 17.00 na Hali Lega w Olecko.

Wzorem ubiegło roku będzie to okazja do spotkania całego środowiska sportowego naszej gminy, trenerów, zawodników, sponsorów, darczyńców oraz gminnych władz.
Gala Sportu to czas podsumowań oraz wręczenia podziękowań, wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju sportu na naszym terenie.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich naszych sportowców wraz z najbliższymi do wspólnego świętowania.
▪Trampkarze Czarnych zaczynają wiosnę▪
Piotrek dnia marzec 14 2019 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 10 czytań ·Drukuj

Niedzielnym meczem wyjazdowym ze Stomilem Olsztyn SA, rozpoczną wiosenne zmagania w I lidze wojewódzkiej piłkarze zespołu trampkarza MLKS Czarni Olecko.

Podopieczni trenera Adama Wyszyńskiego w grupie pierwszej rywalizować będą z siedmioma innymi drużynami (ZKS Olimpia Elbląg, Stomil Olsztyn SA, UKS Rona 03 Ełk, UKS Naki Olsztyn, UKS Mały Jeziorak Iława, AS Stomil Olsztyn, AP Ostróda ). Swój pierwszy mecz domowy Czarni rozegrają 23 marca o godz. 11.00 z UKS Mały Jeziorak.

Nasi zawodnicy pod bacznym okiem trenerów solidnie przepracowali okres przygotowawczy. Ciężkie treningi na hali i w terenie oraz rozegrane gry kontrolne mogą napawać, początek rundy optymizmem.

Kadra zespołu trampkarza Czarnych na rundę wiosenną 2018/2019:

Bramkarze: Błażej Gabruś, Kornel Kasprzyk

Obrońcy: Kamil Buchowski (kpt.), Sebastian Dębski, Bartosz Gdak, Gabriel Gdak, Dawid Kosiński, Jakub Wyszyński

Pomocnicy: Aleksander Woronko, Zygmunt Wądołowski, Michał Tyczkowski, Kamil Szargiej, Patryk Paczyński, Jan Maksimowicz, Damian Juchniewicz, Wojciech Klimaszyński, Olaf Antkiewicz

Napastnicy: Bartosz Miliszewski, Marek Nowakowski, Piotr Kamiński

Trener: Adam Wyszyński
Trener bramkarzy: Paweł Astapczyk
❗Klubowe gadżety już dostępne❗
Piotrek dnia marzec 14 2019 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 72 czytań ·Drukuj

Wraz ze startem rozgrywek po zimowej przerwie, w naszym klubie startuje sprzedaż gadżetów. Od teraz jeszcze bardziej będziecie mogli identyfikować się ze swoim ukochanymi barwami. Już dziś oferujemy możliwość nabycia:

Szalik tkany HD - 30 zł
Kubek (dwa wzory) - 18 zł
Skarpety - 18 zł
Smycz - 8 zł
Zapach samochodowy - 5 zł

Wyżej wymienione gadżety można nabyć bezpośrednio u "Szewca" przy ul. Nocznickiego 1A. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również do kontaktu z Piotr Ostrowski pod nr 504 573 907 Istnieje również możliwość wysyłki.

❗LICZBA GADŻETÓW OGRANICZONA❗
Turniej
Piotrek dnia marzec 14 2019 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 18 czytań ·Drukuj

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza wszystkich miłośników tenisa stołowego na Turniej o Puchar Prezesa Klubu MLKS Czarni Olecko organizowany w dniu 16 marca 2019 r. o godz.10.00 w Hala Lega Olecko.
Celem imprezy jest promocja aktywnego spędzania czasu wolnego oraz popularyzacja tenisa stołowego.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
3 ostatnie mecze kontrolne
Piotrek dnia marzec 07 2019 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 21 czytań ·Drukuj
Do rozpoczęcia rundy wiosennej pozostały trzy tygodnie. W tym okresie Czarni Olecko rozegrają jeszcze trzy mecze kontrolne. Poniżej przedstawiamy terminarz sparingów:

▪9 marca (sobota), godz. 15.00
Czarni Olecko - Wigry II Suwałki

▪16 marca (sobota), godz.12.00
Czarni Olecko - Pomorzanka Sejny

▪19 marca (wtorek), godz. 18.30
Czarni Olecko - Mazur Wydminy

23 marca (sobota), godz. 15.00
Czarni Olecko - Kowalak Kowale Oleckie


Czarni swój pierwszy mecz ligowy rozegrają 30 marca w Lubawie z miejscowym Motorem.
❗Wysoka wygrana Czarnych❗
Piotrek dnia marzec 07 2019 · Kategoria: Bez kategorii · 1 komentarz · 46 czytań ·Drukuj
W rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią meczu sparingowym drużyna MLKS Czarni Olecko pokonała Klub Sportowy Polonia Raczki 11:0 (5:0). Spotkanie, w którym wystąpiło łącznie 19 zawodników, było elementem przygotowań do rundy wiosennej.

Wszystko układało się tak jak zaplanowali sobie zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Czarnych. Dominacja na boisku była widoczna już od pierwszej minuty. Bramka, która otworzyła wynik tego spotkania padła już 7. min. Jej strzelcem był nowy nabytek Czarnych Paweł Stasiński który ostatnio reprezentował rezerwy pierwszoligowych Wigier Suwałki. Do przerwy strzelił jeszcze 3 bramki. Piąty gol był autorstwa testowanego Stanislava Kamińskiego.
W drugiej odsłonie znów mogliśmy zobaczyć znakomitą grę Czarnych. Na początku bramkę zdobył Jakub Kozłowski. Kolejno w przeciągu paru minut trzy bramki zdobył Arek Cichocki. To był istny pogrom. Piłkarze Polonii zwyczajnie nie potrafili zatrzymać atakujących zawodników Czarnych . Ostatnią decydującą o wyniku bramkę na 11:0 zdobył ponownie Arek Cichocki ustalając tym samym wynik spotkania.
Widać było, że zawodnicy byli bardzo zaangażowani i zdeterminowani. Pokazali też, że rywalizacja o miejsce w wyjściowej jedenastce na pierwszy mecz rundy wiosennej cały czas trwa i każdy chcę się w nią wpisać, co bardzo cieszy.

Skład Czarnych:
Bożewicz - Jasiński, Wiktorzak, Cichocki, Wielgat - Duda, Dzięgielewski, Kozłowski, testowany - Stawiecki, Stasiński

Rezerwowi:
Cichocki, Kot, Tusznio Ariel, Tusznio Adam, testowany, Szarnecki, Senkowski, Rojek

Kolejny sparing olecki czwartoligowiec rozegra już w najbliższą sobotę, 9 marca. O godz. 15.00 podejmiemy na własnym terenie Wigry II Suwałki.
▪▪WYGRANA ZE ŚNIARDWAMI▪▪
Piotrek dnia luty 20 2019 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 45 czytań ·Drukuj


MLKS Czarni Olecko odnieśli dziś swoje trzecie zwycięstwo w meczu kontrolnym. Tym razem olecczanie pokonali KS Śniardwy Orzysz 3:1 (2:0), rozgrywając tym samym bardzo dobre zawody. Spotkanie, które zostało rozegrane na bocznym boisku od pierwszych minut zapowiadało szybki i efektowny mecz. W barwach zwycięzców na listę strzelców wpisali się Dawid Skalski, Kamil Stawiecki oraz Mateusz Wielgat.

Na boisko przeciwko wiceliderowi ligi okręgowej wybiegło kilku młodych zawodników Czarnych wspieranych przez doświadczonych kolegów. Nasz zespół miał nad rywalami przewagę organizacji gry ale i szybkości. Czarni oddali na bramkę przeciwnika przynajmniej kilkanaście strzałów z których trzy trafiły do siatki. Toczący się od pierwszej do ostatniej minuty na naprawdę dobrym poziomie mecz pokazał, iż przygotowania do rundy wiosennej w naszej drużynie idą w dobrą stronę.

Skład:
Grygo - Jasiński, Wiktorzak, Cichocki, Wielgat - Skalski, testowany, Dzięgielewski, testowany - testowany, Stawiecki
Rezerwowi:
Bozewicz, Kozłowski, Szarnecki, Kot oraz trzech zawodnikow testowanych.

Kolejny sparing Czarni rozegrają 2 marca. Przeciwnikiem prawdopodobnie będzie Polonia Raczki.
▪ WKRÓTCE GADŻETY CZARNYCH ▪
Piotrek dnia luty 14 2019 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 125 czytań ·DrukujZ przyjemnością informujemy wszystkich kibiców MLKS Czarni Olecko, że wkrótce w sprzedaży pojawią się klubowe gadżety. W chwili obecnej prowadzone są prace graficzne nad poszczególnymi przedmiotami. Powyżej prezentujemy kilka już gotowych projektów.

1. Szalik tkany HD
2. Proporczyk
3. Zapach samochodowy
4. Kubek - wzór
5. Skarpety
6. Smycz
Kilka pytań.
Piotrek dnia luty 11 2019 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 251 czytań ·Drukuj
Po ogłoszeniu podziału dotacji w zakresie kultury fizycznej na 2019 rok rozległy się liczne głosy oburzenia wysokością kwoty, którą Urząd Miejski przeznaczył na MLKS Czarni Olecko. W jedną z wizytówek miasta uderzano, że nie osiąga sukcesów porównywalnych np. z pływakami, jakby zapominając o tym, że Czarni to nie tylko IV-ligowi piłkarze, ale też tenisiści stołowi, piłkarze ręczni, szachiści. O komentarz w sprawie poprosiliśmy władze Czarnych.

Na nasze pytania odpowiedzieli prezes MLKS Czarni Olecko Marek Wójcik oraz wiceprezes Piotr Ostrowski.

- W mieście słychać głosy oburzenia, szczególnie wśród innych działających grup i stowarzyszeń sportowych, w sprawie wysokości dotacji dla Czarnych. Co Panowie na to? Do klubu trafiła połowa wszystkich przeznaczonych na kulturę fizyczną pieniędzy.

Marek Wójcik i Piotr Ostrowski: - Czarni Olecko to klub z wieloletnią tradycją wpisującą się w najnowszą historię miasta Olecko. Nasz klub szkoli ponad 230 dzieci i młodzieży w czterech sekcjach :piłka nożna ,piłka ręczna ,szachy oraz tenis stołowy i osiąga w powyższych dziedzinach sukcesy. Dofinansowanie otrzymane w 2019r. w łącznej kwocie 101400 to 2/5 budżetu Czarnych. W zeszłym roku suma za wyjazdy dzieci i młodzież na zawody sportowe wyniosła ponad 75 000 złotych, a wynagrodzenie trenerów za prowadzenie zajęć oraz wyjazdy na te zawody ponad 80000 zł. Do tego dochodzą wydatki w kategoriach ubezpieczenia, opłat wpisowych, licencyjnych, zakup strojów i sprzętu. Sto tysięcy jest dużą sumą, jednak niewystarczającą zdecydowanie na potrzeby klubu. Oburzają się ci, którzy nie znają specyfiki funkcjonowania klubu wielosekcyjnego i którzy nie zadają sobie trudu, by merytorycznie z nami porozmawiać i rozwiać wątpliwości. Widzą kwotę, słyszą CZARNI i bez zapoznania się z istotą sprawy, wyciągają niewłaściwe wnioski.

- Są jednak inne organizacje sportowe, które przy znaczenie niższym wsparciu osiągają znacznie więcej…

Marek Wójcik i Piotr Ostrowski: - Jesteśmy pełni podziwu dla innych stowarzyszeń działających w Olecku oraz gratulujemy im osiąganych wyników. Sporty zespołowe i sporty indywidualne mają zupełnie inny „środek ciężkości”, dlatego porównywanie ich jest bezcelowe. Dotacja na sport udzielana z Gminy Olecko ma za zadanie wsparcie realizacji działań dotyczących szkolenia i rywalizacji dzieci i młodzieży z gminy Olecko oraz przeciwdziałaniu i zapobieganiu możliwym dysfunkcjom społecznym(narkotyki, alkohol, przemoc)oraz integrację młodych ludzi. Jej zadaniem jest wspieranie rozwoju psychofizycznego szerokiej grupy odbiorców zadań publicznych, a nie tylko wybitnych sportowo jednostek. Jesteśmy nastawieni na sukces i osiągamy go stopniowo, małymi krokami i ciężką pracą, ciesząc się z każdego zwycięstwa.

Osiągnięcia pływaków i karateków są ogromne w skali województwa i kraju, a nawet i świata. Sukcesy zawodników, trenerów i rodziców uczestników sportów zespołowych w ramach sekcji Czarnych są mniej medialne, lecz też znaczące. Należy tu wspomnieć m.in. udział grupy trampkarzy(rocznik 2004-06) w Ekstraklasie wojewódzkiej -najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym województwie w tym roczniku czy pierwsze miejsce chłopców z sekcji piłki ręcznej w mocno obsadzonym turnieju w Pruszkowie w 2018r.

- Ludzie często zapominają, że Czarni to nie tylko piłka nożna, ale na pewno nasi IV-ligowcy ,,zjadają" sporą część budżetu klubu. Jak wygląda sytuacja finansowa klubu i czy opłacało się awansować do IV ligi, skoro teraz koszty utrzymania drużyny na pewno są większe. Trzeba chociażby płacić piłkarzom.

Marek Wójcik i Piotr Ostrowski: - MLKS Czarni Olecko to nie tylko piłkarze nożni, to również piłkarze ręczni oraz tenisiści stołowi i szachiści. Każda z sekcji ma swoje wydatki. Piłka ręczna to 2/3 budżetu piłki nożnej. Budżet, którym dysponujemy nie jest w całości przeznaczony na piłkę nożną, wbrew temu, co podnoszą nasi krytycy.

Otrzymane w ramach otwartego konkursu ofert środki finansowe w całości służą 230 dzieciom i młodzieży szkolącej się i trenującej w Olecku w ramach sekcji MLKS Czarni. To oni są naszą motywacją do działania, poszukiwania innych źródeł wsparcia. To dzięki dzieciakom, które nam zaufały, nie poddajemy się i nie zwracamy uwagi na małostkowe komentarze.

Piłka nożna jest w Olecku od ponad 60 lat, rozwijała się i ewoluowała, żeby ostatecznie przybrać formę Klubu Czarni. Nie wyobrażam sobie Olecka bez piłki nożnej, bez Czarnych. Konsekwencją nieuchronnych zmian są zmiany oczekiwań kibiców wobec piłkarzy, piłkarzy wobec zespołu zarządzającego organizacją. Zrozumiałym jest głos piłkarzy nożnych na różnych poziomach ligi, którzy chcą otrzymywać wynagrodzenie za swoją pracę w ramach drużyny. Chciałbym w tym miejscu mocno podkreślić, iż pieniądze, które dostają piłkarze nie pochodzą z dotacji gminnej. Są darowizną sponsorów i osób , które pomagają IV ligowej drużynie.

- Może więc pomysł na grę w wyższej klasie rozrywkowej nie miała właściwych podstaw finansowych a miasto nie było na niego gotowe?

Marek Wójcik i Piotr Ostrowski: - Czy było warto awansować do IV ligi? Oczywiście , że tak! To niewątpliwy sukces piłkarzy i trenerów, którzy ten awans wywalczyli. Satysfakcjonująca jest możliwość rywalizacji z zawodnikami grającymi o klasę wyżej, którzy często grali na poziomie ekstraklasy i podnosić swoje sportowe umiejętności ucząc się od nich. Oczywiście, generuje to wyższe koszty w porównaniu do klasy okręgowej, w której graliśmy w zeszłym sezonie.

Chciałbym jeszcze wspomnieć o 1% podatku , którego to z racji posiadania statusu Organizacji Pożytku Publicznego jesteśmy beneficjentem. To dla nas ogromne wsparcie finansowe. Dziękuję wszystkim osobom, którzy nam zaufali i wspierają nas poprzez przekazanie 1% swego podatku. Środki te przeznaczany przede wszystkim na transport dzieci i młodzieży na zawody sportowe. Ze względu na położenie geograficzne naszego miasta na mapie województwa warmińsko-mazurskiego i całego kraju, wyjazdy na zawody sportowe kosztują nas bardzo dużo.

Chciałbym również nadmienić iż członkowie zarządu MLKS Czarni Olecko pracują na rzecz naszego klubu charytatywnie, nie otrzymując z tego powodu żadnych uposażeń (oprócz 2 członków, którzy są równocześnie trenerami w sekcjach i z tego tytułu otrzymują wynagrodzenie).

- Na jakie działania konkretnie przeznaczona zostanie dotacja? Co kryje się pod projektami Sięgnijmy po sportowe laury i Sportowe Dzieciaki?

Marek Wójcik i Piotr Ostrowski: - W projekcie Sięgnijmy po sportowe laury stawiamy na szkolenie dzieci i młodzieży (projekt zakłada szkolenie ok. 150 osób w 4 sekcjach i zatrudnienie 9 trenerów do szkolenia w 11 grupach)oraz rywalizację sportową w Olecku, a także w meczach i turniejach wyjazdowych na terenie województwa warmińsko-mazurskim oraz podlaskiego. Nasi sportowcy biorą też udział w turniejach organizowanych w całej Polsce, które to są najbardziej obciążające finansowo. Projekt Sportowe Dzieciaki 2019 to działania szkoleniowe na rzecz najmłodszego pokolenia olecczan. Projekt jest skierowany do dwóch sekcji piłki nożnej i piłki ręcznej.
Przede wszystkim stawiamy na szkolenie maluszków, które to są najbardziej wdzięczną grupą szkoleniową, najbardziej pilną i najbardziej przyswajającą tajniki dyscyplin, które zaczynają uprawiać.

Chciałbym wszystkich „życzliwych” zaprosić do rzeczowej i merytorycznej rozmowy. Jesteśmy otwarci na konkretne uwagi, przemyślenia, rozwiązania. Zapraszam do współpracy i do dialogu na rzecz rozwoju sportu w Olecku, którego wszyscy jesteśmy uczestnikami. Nie będzie to łatwy dialog, ale jego brak jest o wiele bardziej szkodliwy. Ideą, która przyświeca działaniom MLKS Czarni z siedzibą w Olecku, jest gra do jednej, szeroko pojętej bramki… Nie traćcie, proszę, energii na mało konstruktywną krytykę, małostkowe uwagi, wylewanie żalu anonimowo. Razem możemy zrobić więcej i lepiej.

źródło: zolecka.p
l
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Najbliższy mecz
Data: 2019-03-30 16:00
Kolejka: 18
Motor Lubawa : Czarni Olecko
Ostatni mecz
Data: 2018-11-24 13:00
Kolejka: 17
Czarni Olecko : Granica Kętrzyn
1     :     1
Tabela
LP Herb Druzyna M P
1 Concordia Elbląg 17 49
2 GKS Wikielec 17 36
3 Motor Lubawa 16 35
4 Jeziorak Iława 17 33
5 Mamry Giżycko 17 32
6 Mrągowia Mrągowo 16 32
7 Tęcza Biskupiec 17 29
8 MKS Korsze 16 27
9 Granica Kętrzyn 17 24
10 Zatoka Braniewo 17 23
11 Olimpia 2 Elbląg 17 18
12 Czarni Olecko 17 15
13 Rominta Gołdap 17 11
14 Unia Susz 17 8
15 Tęcza Miłomłyn 17 6
16 KS Drwęca 16 6

Pokaż więcej
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20
Najnowszy użytkownik: Ewa1602