PiłkaNożna.pl
Nasza Liga
Wspierają nas

RUSZYŁY ZAPISY NA HOLA!
Piotrek dnia październik 23 2017 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 238 czytań ·Drukuj
MLKS CZARNI OLECKO mają zaszczyt poinformować o zapisach na rozgrywki HALOWEJ OLECKIEJ LIGI AMATORSKIEJ rozgrywanej na Hali Lega w Olecku.

Wszystkich chętnych do udziału w rozgrywkach prosimy o kontakt pod nr 501 312 216 lub 504 573 907. Została również utworzona grupa na Facebooku HOLA 2017/2018 (https://www.facebook.com/groups/1643800462579123/) gdzie również można się zapisać  i otrzymać niezbędne informacje.
Drużyny mogą się składać z 12 zawodników. Wpisowe wynosi 500 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 listopada.

Planowane rozpoczęcie ok. 25 listopada. Mecze rozgrywane będą w piątki, soboty i niedziele na Hali Lega w Olecku.
➡➡➡ CZARNI LIDEREM! ⬅⬅⬅
Piotrek dnia listopad 19 2017 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 9 czytań ·Drukuj
W ostatnim meczu sezonu Czarni Olecko zdobyli cenne 3 punkty! W meczu wyjazdowym pokonali Cresovię Górowo Iławeckie 3:2! Tym samym zespół trenera Karola Sobczaka i kierownika drużyny Marka Karczewskiego przerwę zimową spędzi na fotelu LIDERA! W drugim zaleglym meczu MZGZ LKS Różnowo przegrało 1:2 z Warmią Olsztyn!

26' Kozłowski
52' Kozłowski
85' Cichocki A.

Skład Czarnych:
Marcin Grygo - Krzysiek Marczuk (83' Sadłowski), Maciek Cichocki., Michał Wasilewski, Maciek Kosiński - Jakub Jasiński (87' Adam Tusznio ), Piotrek Wiktorzak, Maciej Głódź, Jakub Kozłowski, Radosław Czajko - Cichocki Arek
Rezerwowi:
Tusznio Adam, Sadłowski, Szusta, Litus, Dębski

Przed nami długa zimowa przerwa. Piłkarze wrócą na boisko dopiero (o ile aura pozwoli) w połowie marca. Dokładnie na weekend 17 - 18 marca 2018 roku została zaplanowana pierwsza kolejka spotkań rundy wiosennej. Wtedy to Czarni podejmą na własnym boisku Jurand Barciany
.
➡ OSTATNI AKORD TEJ JESIENI ⬅
Już w najbliższą sobotę piłkarze Czarnych Olecko po raz ostatni tej jesieni wybiegną na ligowe boisko. Nasza drużyna zmierzy się z zespołem Cresovii. O godz.13.00 rozpoczniemy spotkanie na Stadionie Miejskim w Górowie Iławeckim.

Cresovia w czternastu spotkaniach zgromadziła dwadzieścia dwa oczka – wygrała sześć meczy, cztery zremisowała i doznała czterech porażek. Gospodarze sobotniego starcia w ostatniej kolejce  na wyjeździe zdobyli punkt z Mazurem Pisz (1:1). W ligowej tabeli zajmują 6.miejsce. Czarni po wygranej z Warmią w Olsztynie 2:1 wrócili na pozycje lidera rozgrywek.

Absolutnie nie ma co patrzeć na pozycję obu drużyn w tabeli. Liga jest tak wyrównana, że każdy wynik jest możliwy, a musimy się jeszcze liczyć z tym, że na mecz z liderem rywale mobilizują się dodatkowo. W naszym zespole nastroje są dobre, trudno by były inne gdy zajmuje się pierwsze miejsce. Co ważne wszyscy piłkarze (poza Grześkiem któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia) są w pełni sił.

W poprzednim sezonie Czarni mierzyli się z Cresovią dwukrotnie i oba te mecze wygrali. W rundzie jesiennej pokonali ich na wyjeździe 1:0 (Arek Cichocki) następnie na wiosnę w Olecku zwyciężyli 2:0 (Michał Wargala x2). Jak bedzie tym razem? Odpowiedź poznamy w sobotnie popołudnie.

Czarni jadą dobrze przygotowani, ale nastawieni na twardą walkę. Oby nasz zespół zagrał w pełni skoncentrowany i wiarą w swoje umiejętności. Szkoda byłoby jakąś wpadką na koniec zmarnować sobie statystykę i całą udaną rundę. Być może jednocześnie uda się powiększyć przewagę nad przeciwnikami. Do tego potrzebne jest zwycięstwo. Miejmy nadzieję, że będzie to dla nich udany wyjazd!

WMZPN wyznaczył sędziów do prowadzenia sobotniego meczu. Spotkanie poprowadzą jako główny Sebastian Sikorski na liniach pomagać mu będą Sławomir Wiśniewski oraz Kacper Ziółkowski (wszyscy z Olsztyna).
➡➡ PUCHAR POJECHAŁ DO EŁKU! ⬅⬅

Zacięta walka w duchu fair play, świetna gra zespołowa i niesamowite emocje – tak można podsumować dwudniowy turniej piłkarski o Puchar Niepodległości który zakończył się 12 listopada na Hali Lega.

Turniej został zorganizowany przez MLKS Czarni Olecko. Łącznie w rozrywkach wzięło udział 12 drużyn piłkarskich z naszego regionu (Ełk) oraz z zagranicy (Litwa). Gospgodarzami turnieju byli młodzi piłkarze Czarnych Olecko, których trenerem jest Adam Wyszyński.

Ostatecznie zwycięzcą turnieju o Puchar Niepodległości została drużyna MKS I Ełk która w finale pokonała Czarnych II Olecko 1:0.
Najlepszym bramkarzem turnieju został Benjamin Truchel (MKS I EŁK). Najlepszym strzelcem z dorobkiem 12 bramek został Franciszek Antkiewicz (CZARNI I OLECKO). Zawodnikiem turnieju został Damian Juchniewicz (CZARNI II OLECKO).

Każdy z zespołów został indywidualnie odznaczony pucharem które wręczał zastępca burmistrza pan Mariusz Miłun oraz Prezes Klubu Czarnych Olecko pan Marek Wójcik. Drużyny z miejsc 1-3 otrzymały również medale.

Skład CZARNI I OLECKO:
Aleksander Zawistowski, Dawid Kosiński, Olaf Antkiewicz, Gabriel Gdak, Bartosz Gdak, Franciszek Antkiewicz, Mikołaj Dowejko

Skład CZARNI II OLECKO:
Błażej Gabruś, Kamil Szargiej, Patryk Paczyński, Jakub Wyszyński, Marek Nowakowski, Kamil Buchowski, Damian Juchniewicz, Zygmunt Wądołowski.

➡➡ CZARNI OLECKO LIDEREM! ⬅⬅

Sukcesem zakończył się wyjazd CZARNYCH na ligowy mecz 15 serii spotkań do Olsztyna. Podopieczni Karola Sobczaka pokonali miejscową Warmię 2:1 przedłużając już do trzech meczy serię bez porażki. Gole na wagę trzech punktów zdobyli Radosław Czajko oraz Jakub Kozłowski. Dzięki wygranej Czarni z dorobkiem 34 punktów awansowali na 1. pozycję w ligowej tabeli.

Grygo - Marczuk, Cichocki M., Wasilewski, Kosiński - Jasiński, Wiktorzak P., Głódź, Kozłowski, Czajko - Arek Cichocki A.
Rezerwowi:
Czuper, Ariel Tusznio, Adam Tusznio, Litus, Sadłowski, Wiktorzak B.

Decyzją Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w związku ze złym stanem boisk oraz niekorzystną prognozą pogody, 16.kolejka Klasy Okręgowej zostaje przeniesiona na 17/18.03.2018 roku. W związku z powyższym postanowiono przełożyć zaległy wyjazdowy mecz Czarnych z Cresovią Górowo Iławeckie z weekendu 25/26.11.2017 na weekend 18/19.11.2017.
CZARNI JADĄ DO OLSZTYNA!
W najbliższą sobotę nasza drużyna uda się do Olsztyna na mecz 15. kolejki V Ligi z miejscową Warmią. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 13.30 więc naszych zawodników czeka wczesna pobudka bo do przejechania mają ponad 160 km.

Obecnie Warmia plasuje się na 11.pozycji ligowej tabeli. Po 13.kolejkach (mają mecz zaległy z LZS Różnowo) ma na swoim koncie 4 zwycięstwa, 4 remisy i 5 porażek. W poprzedniej kolejce na wyjeździe przegrała z Cresovią 3:1, natomiast tydzień wcześniej u siebie zdobyła cenny punkt (4:4) z Granicą Bezledy.

Ostatni raz z Warmią mierzyliśmy się w sezonie 2013/2014 również w lidze okręgowej. Wówczas na inaugurację ligi przegraliśmy w Olsztynie 2:1 (Daniel Bogdanowicz), natomiast w rundzie rewanżowej na własnym stadionie wygraliśmy 2:0 (Kamil Szarnecki, Jakub Kozłowski).

Biorąc pod uwagę pozycje obu zespołów w tabeli i ambicje naszej drużyny pełną satysfakcję da olecczanom tylko zdobycie trzech punktów. Perspektywa zwycięstwa jest o tyle kusząca, że w przypadku potknięcia Różnowa z SKS w Szczytnie (sobota, godz. 13.30), to do Olecka trafi fotel lidera V ligi.

WMZPN wyznaczył sędziów do prowadzenia sobotniego meczu. Spotkanie poprowadzą jako główny Piotr Szczypiński na liniach pomagać mu będą Wojciech Gryczka oraz Kazimierz Małkowski (wszyscy z Iławy).
Turniej młodzików o Puchar Niepodległości!
Zapraszamy wszystkich serdecznie na turniej piłki nożnej młodzików o Puchar Niepodległości, który odbędzie się 11-12 listopada 2017 w Hali Lega w Olecku.
Start turnieju zaplanowano na godz. 9.00, a zagrają w nim między innymi goście z Litwy i Polski oraz oczywiście gospodarze MLKS Czarni Olecko. Turniej Niepodległości to turniej piłki nożnej skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej.
Celem Turnieju jest:
• wspomnienie rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę,
• rozpowszechnianie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży,
• promowanie i upowszechnienie aktywności fizycznej,
• stworzenie warunków do rywalizacji sportowej w duchu zasad fair play.
Turniej jest objęty Patronatem Honorowym Burmistrza Olecka. Zapraszamy do kibicowania gdyż emocje będą gwarantowane. Oj, będzie się działo...
WSTĘP WOLNY
KOLEJNE 3 PUNKTY ZOSTAJĄ W OLECKU.
Zawodnicy Czarnych Olecko świetnie poradzili sobie w dzisiejszym starciu z DKS Dobre Miasto wygrywając z wynikiem 3:0. Za nami kolejny dobry mecz tym razem na własnym boisku.

Cenne aczkolwiek zasłużone zwycięstwo olecczan, z przebiegu całego spotkania byliśmy lepszym zespołem, dojrzalszym piłkarsko i lepiej zorganizowanym. Gratulacje należą się całemu zespołowi. BRAWO PANOWIE!

CZARNI OLECKO - DKS Dobre Miasto 3:0 (2:0)

13' Czajko
24' Cichocki A.
77' Cichocki A.

Skład Czarnych
:
Grygo - Marczuk (83' Cichocki M.), Karkusz, Wasilewski, Kosiński (76' Sadłowski)- Jasiński (67' Adam Tusznio ), Głódź, Kozłowski (86' Szusta), Wiktorzak, Czajko (54' Ariel Tusznio)- Cichocki A. (87' Dębski)
Rezerwowi:
Wiktorzak, Tusznio Ariel, Tusznio Adam, Dębski, Sadłowski, Szusta, Cichocki M.

Czarni swój kolejny mecz rozegrają na wyjeździe 11 listopada (sobota) z Warmią Olsztyn.
W sobotę o punkty z DKS Dobre Miasto
Po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach, spowodowanej odwołaniem meczu w miniony weekend z powodu złego stanu boiska w Górowie Iławeckim nasi piłkarze wracają do gry. W ramach 14.kolejki ligi okręgowej podejmować będą na własnym stadionie DKS Dobre Miasto.

DKS po trzynastu spotkaniach zgromadził dziewięć oczek – wygrał dwa mecze, trzy zremisowała i doznał ośmiu porażek. Goście sobotniego starcia w ostatniej kolejce przegrali u siebie 2:0 ze Śniadrwami Orzysz. W ligowej tabeli zajmuje ostatnie miejsce.

Olecczanie w dobrych nastrojach podchodzą do tego spotkania ponieważ grając u siebie nie stracili punktów. Specjalnie motywować ich nie trzeba, doskonale pamiętają przecież porażkę w meczu z Granicą Bezledy która wówczas też zamykała ligową tabelę. Bez względu na miejsca w tabeli i ambicje obu zespołów jedno jest pewne – aby wygrać w sobotę trzeba zostawić na boisku 120% zdrowia.

W poprzednim sezonie Czarni mierzyli się z Dobrym Miastem dwukrotnie. W rundzie jesiennej pokonalismy ich na własnym boisku 3:0 ( Cichocki, Kosiński, Wasilewski) następnie na wiosnę zremisowaliśmy 1:1 (Żyliński). Jak bedzie tym razem? Odpowiedź poznamy w sobotnie popołudnie.
Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 13:30.

Wstęp na mecz:

mężczyźni 5zł
• kobiety i dzieci bezpłatnie

➡➡➡➡➡➡➡➡ UWAGA! ⬅⬅⬅⬅⬅⬅⬅⬅

Jutrzejsze spotkanie 14.kolejki pomiedzy Czarnymi Olecko a DKS Dobre Miasto ze wzgledu na nieodpowiedni stan murawy Stadionu Miejskiego zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną murawą.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

WMZPN wyznaczył sędziów do prowadzenia sobotniego meczu. Spotkanie poprowadzą jako główny Krystian Chudzik (Giżycko) na liniach pomagać mu będą Cezary Kłoczko (Węgorzewo) oraz Mateusz Rodziewicz (Węgorzewo).
➡➡ MECZ CZARNYCH ODWOŁANY! ⬅⬅

Zaplanowane na 29 października (niedziela) spotkanie 13.kolejki ligi okręgowej pomiędzy MLKS Czarni Olecko a Gks Cresovia Górowo Iławeckie zostało odwołane ze względu na zły stan boiska. Z naszej strony padła propozycja aby mecz odbył się u nas. Klub Cresovii nie zgodził sie na podróż do Olecka
Kolejna drużyna wyjeżdża z Olecka bez punktów!
Zawodnicy Czarnych Olecko zrehabilitowali się za ostatnią porażkę i w swoim kolejnym meczu wygrali ze Śniardwami Orzysz 4:1 (1:1).

18' Cichocki A.
47' Kosiński
73' Kozłowski
78' Kozłowski

:
Grygo - Marczuk (85' Cichocki), Karkusz, Wasilewski, Kosiński (87' Sadłowski) - Wargala (89' Tusznio), Wiktorzak, Głódź (89' Wiktorzak), Kozłowski, Czajko (90' Jasiński) - Cichocki A. (89' Dębski)
Rezerwowi:
Karaś E., Tusznio, Sadłowski, Dębski, Wiktorzak, Jasiński, Cichocki M.

Następny mecz Czarni rozegrają na wyjeździe w niedzielę o godz. 14.00. Przeciwnikiem będzie Cresovia Górowo Iławeckie.

14 Żagiel Piecki 15 14
15 DKS Dobre Miasto 15 12